Sandalye Yenileme 2 / Chair Renovation 2

By Ersin DOĞAN - 10:24
Hayatın hareketliliği, rutinin durağanlığı içinde gidip-gelince binbir emekle yaptıklarını dahi bazen paylaşmaya üşeniyorsun.

Blog olayı çok garip bir şey çünkü.
Yaptığın esas yönetim; bir elinde kerpeten diğer elinde boya fırçası olsa bile işin sonunda her şey bir bütün olmak zorunda.
Yazdığın her kelime-cümle, efendime söyleyeyim yırtık dondan çıkar gibi sırıtmasın diye;
kaç kez postlara başlayıp, üç saat yazdıktan sonra sildiğimi biliyorum.

Ancak en sevdiğim şu ki; şattadanak ve pattadanak konuya girmek. Daha açık ve anlaşılır olmak gerekirse; bodoslama Allah ne verdiyse ortadan dalmak.

Yoksa her post'a; kalbin kadar temiz beyaz sayfanda bana yer verdiğin ile başlar; silgimi çalmasaydın seni çok severdim ile bitirirdim.

 * * * *

1992'li-liliğimin verdiği olgunluk ile son yılda yaşadığım ve gözlemlediğim her şey; kendimde yeniden tanımlama algısını başlattı.
Eskisi gibi bakamama ve bolca susma ile eyleme dökülen hal ve tavrım;

Küçük insanlar için tam bir bulunmaz nimete dönüştü. :)
Sonuçta asıl kötülük içimizde biten, bizden alan-götüren bir kandırılmışlıktan ibaretti. 

* * * * *

Artık kesip, sandalyeye geçsek diyorum?


İlk gördüğümde vurulduğum, çevremdekilerin niçin vurulduğumu tabii ki anlamadığı bir projeydi.
Eve getirip, 
üstünü başını çıkardıktan sonra bir güzel keseledim kendisini.


Siz zımparalı halini bolca gördünüz zaten. Kendisini ceviz ahşap koruyucu ile vernikledikten sonra;Eskici ganimetlerimden biri olan bavul ile kapladım.

Ne şanstır ki; kendisi enden tam olduğu için, sanki benim sandalyeye yapılan bir oturak gibiydi.
-Hayatta bazen 4 ayak üstüne düşebiliyorum çünkü.-

O an kabara bulamadığım için, heyecanıma yenik düşüp kırtasiye raptiyesi ile zımba tellerini sakladık.

-Vallahi çok güzel oldu. deyip, ayılıp bayıldık.-
*Örgü yastık kılıfını annemden,
*Pempe kılıf ise, Ankara Cepa Avm'deki H&M Home'dan. :)

Fotoğraf & Styling'i dostum @benraif ile yaptık. 

Benden bu haftalık bu kadar.

Hadi sevgi ile kalın. • Share:

Bunları da Beğenebilirsin

13 yorum

 1. Ay ablam,esas sen ne yaptın gene!!!Bayıldım yahu,hayalimdeki cam önü koltuğu,bunun önüne bir de puf yapacaksın,oohhh,ondan sonra gelsin çaylar,kahveler,gelsin nakışlar,örgüler.Burada bol bol bit pazarları kuruluyor bahardan itibaren.Senin yüzünden bavul,çanta,sandalye,koltuk ne varsa;Allah yarattı demeden dolduracağım eve.Hayır,enişten beni atacak evden diyeceğim ama artık o da alıştı,iş yerinde falan temizlik yapıldığında,Sevda bundan bir şey yapar diye eve taşımaya başladı eskileri,higigigi.Ay burası tam senlik ablam.Bir de bu tür işlere yatkınlıkları hiç yok,nasıl meraklanıyorlar bir försen,üstelik ev süslemeye de pek meraklılar.Önünde sonunda geleceksin sen buralara,belli bir şey bu 😜

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benimde hayalimdeki okuma köşeme pek uygun bu Sevdoş :)) Ne yapacağız şimdi... Bu yaza bütün eskicileri dolaşalım bacım, buluruz inşallah bir tane :)))

   Şaka bir yana Ersincim nasıl bir güzellik yakalamışsın sen yine öyle... Sen susma eylemindesin belki ama zarifliğin ve maharetlerin konuşuyor be yakışıklım.... Ellerine sağlık ♥

   Sil
  2. Kız vardır Ayvalık'ta falan ama bir sünya para isterler turistik yer ya.En güzeli bit pazarı bulmak.Ya da Ersin'den sekenleri yakalamak,hihihihi.

   Sil
 2. O bavul nasıl da cuk diye oturmuş ama:)
  Korumak lazım tabi ama ben açık renk halini daha çok seviyordum sanki ;)

  YanıtlaSil
 3. Bavul ve sandalyenin muhteşem uyumu. Bayıldım bu çalışmanıza...

  YanıtlaSil
 4. ah şu bavuldan bende bulsam da gözümden sakınsam:) kalmadı bu bavullardan artık, gerçi senin koltukta da ilelebet kalacak gibi. Ellerine sağlık ersincim. Çok güzel yine.

  YanıtlaSil
 5. Valla gerçi gelse de kıyamazdım ama dürüstçe itiraf ediyorum ki yüz sene düşünsem bavuldan böyle bir dönüşüm aklıma filan gelmezdi.

  Aklın,emeğine sağlık Ersin♥

  YanıtlaSil
 6. ya nasıl vallahi sen çok oluyorsun evlat :) bavulu koltuğa peskere pes diyorum susuyorum ağzım açık seyrediyorum ve maşallah diyorum sevgiler ersincim

  YanıtlaSil
 7. walla süper olmuş dahice, ersin harikasın.

  YanıtlaSil
 8. Ersin yine şahane! Her şey nasıl da uyumlu olmuş!
  Blog yazma konusunda haklısın, yazacak çok şey var da toparlamak zor geliyor bana da:) Nerden başlamalı, nasıl anlatmalı:)

  YanıtlaSil
 9. Ay inanamıyorum muhtesemsin bence senin gibi insanlarin şiddetle çoğalması gerekiyor. ..bulunduğun durumun ve yaptığın projelerin en kötü yani ise bağımlılık yapman.dolayısıyla senden sürekli yeni tasarımlar beklenmesi�� lütfen daha sık birseyler yap ve paylas ...Bundan sonra en sıkı takipcinim vesselam ��

  YanıtlaSil
 10. Gerçekten çok başarılı olmuş.. Blogunu ve fikirlerini çok beğendim

  YanıtlaSil
 11. Projenize ve hayal gücünüze ba-yıl-dımm... Sanırım bütün projelerinizi tek tek uygulayacağım evimde :) Bu arada bavulun içine elyaf sünger vs doldurdunuz mu?

  YanıtlaSil